Produkty

Programy v Assembleri

Slovensko sa v reklame zvykne označovať ako Malá veľká krajina. Mojou ambíciou je, aby sa aj programy v Assembleri na stránke ASM Progs mohli označiť ako Malé veľké programy. Malé veľkosťou a veľké výkonom.

Ja osobne mám taký pocit, že namiesto snahy niečo dokázať, sa do popredia dostala snaha čo najviac a čo najrýchlejšie zarobiť. Tento prístup určite vyhovuje predajcom softvéru, ale vyhovuje aj jeho používateľom? Ako je možné, že stále existuje pomalý softvér, aj keď sa na trhu objavujú stále novšie a výkonnejšie počítačové zostavy?

Pomalý softvér bude plniť úlohy dlhšie a tým pádom spotrebuje aj viac elektrickej energie. Je jasné, že výkonný softvér je šetrnejší k životnému prostrediu.

Projekt ASM Progs je zatiaľ v začiatkoch, tak som zvedavý, či sa mi moje ambície podarí naplniť. Myslím si, že programy v Assembleri mi v tom pomôžu.

Programy sú vyvíjané v Assembleri MASM pomocou vývojového prostredia WinAsm Studio.

ASM Notepad

Hľadáte náhradu za Windows Notepad? Vyskúšajte zadarmo ASM Notepad. Je to malý a jednoduchý textový editor pre operačný systém Windows vytvorený v Assembleri. Je určený na vytváranie poznámok a editovanie textových súborov. Vyznačuje sa veľmi malou veľkosťou aplikácie, rýchlym vyhľadávaním a super rýchlym nahradzovaním textu. Je to v podstate skúšobná verzia pripravovaného zložitejšieho textového editora.

Voľná verzia.

Programy v Assembleri - ASM Notepad

ASM Notepad 2

ASM Notepad 2 je malý, jednoduchý a rýchly ANSI textový editor pre operačný systém Windows, vytvorený v Assembleri. Je postavený na vlastnom textovom poli AsmEdit, ktoré je vytvorené takisto v Assembleri.

Je určený na vytváranie poznámok a editovanie textových súborov.

Program ešte nie je plne dokončený.

Obrázok textového poľa AsmEdit.